MLADÍ HASIČI SLEZSKÉ RUDOLTICE

Kroužek mladých hasičů byl ve Slezských Rudolticích založen v roce 2007.

Pravidelně se účastníme soutěží v okrese Bruntál. Nejdůležitější soutěží je okresní kolo hry Plamen, má dvě části, na podzim se běhá branný závod a na jaře štafeta dvojic, štafeta 4x60, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok. Umístění v těchto disciplínách se sečte, připočtou se body za celoroční činnost, např. za výrobu nástěnek, pořádání akcí pro ostatní děti, výlety, besedy, přednášky, plnění odznaků odborností apod., a tak se sestaví pořadí. Ten nejlepší postupuje na krajské kolo hry Plamen.

Ročně jezdíme asi na 8 soutěží po celém okrese. Jezdíme avií, ale někdy nezbyde nic jiného než jet vlakem. Scházíme se minimálně jednou týdně, před důležitou akci i každý den. Na tréninku nejen pilujeme soutěžní disciplíny hry Plamen, ale i vyrábíme různé výrobky na Vánoce, Velikonoce, hrajeme hry v parku a na hřišti, jezdíme na výlety. Abychom mohli jezdit na výlety častěji, snažíme si vydělat i nějaké peníze – např. prodejem výrobků na vánočních a velikonočních trzích, pletím chodníků, sběrem papíru, zajišťujeme bufet na různých obecních akcích, pořádáme ples.

Naši vedoucí Veronika Papajová, Pavel Hvižď, Jana Richterová a Instruktoři Iva Škerková a Adéla škerková se snaží, aby program kroužku byl pestrý a nikdo se nenudil.

Kroužek navštěvuje přibližně 25 dětí od 5 do 15ti let. Soutěží ve dvou věkových kategoriích – mladší a starší žáci. Díky dotaci z Místní akční skupiny Rozvoj Krnovska nám obec Slezské Rudoltice opravila klubovnu na náměstí a máme tedy svůj prostor, kde se můžeme pravidelně scházet. Obec nás podporuje i finančně, za což jim velmi děkujeme.